tr

Haberler

Türkiye’nin enerjiyi en verimli kullanan tesisi Birincilik ödülü İnci Akü’ye25 Ocak 2015

İnci Akü, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından bu yıl 15’incisi düzenlenen Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışması’nda, “Türkiye’nin En Verimli Endüstriyel Tesisi” ünvanına ve Birincilik ödülüne layık görüldü. İnci Akü, enerji verimliliği çalışmaları sonucunda, elektrikli araçlar ve cihazlar kategorisinde enerji yoğunluğunu en çok azaltan işletme oldu.

İnci Akü, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışması’nın ‘Enerji Verimli Endüstriyel Tesis (EVET)’ kategorisinde Birincilik ödülüne layık görüldü. Endüstriyel işletmelerin uyguladıkları verimlilik artırıcı projelerin ve ürettikleri enerji verimli ürünlerin kamuoyuna duyurulması ve teşvik edilmesi amacıyla bu yıl 15’incisi düzenlenen yarışmanın ödül töreni, 6. Enerji Verimliliği Forumu etkinlikleri kapsamında 17 Ocak Cumartesi günü WOW Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Törende, “Türkiye’nin En Verimli Endüstriyel Tesisi” unvanı ile birinciliğe layık görülen İnci Akü adına ödülü, İnci Akü Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Çimşir aldı.   

Enerji verimliliği, İnci Akü’nün üretim felsefesi.

Enerji verimliliğinin İnci Akü’nün üretim felsefesinin en önemli parçası olduğunu belirten Çimşir, şunları söyledi: “Enerji depolama çözümleri geliştiren bir kurum olarak önceliklerimizden biri de sürdürülebilir bir gelecek için kendi enerjimizi doğru yönetmek. Biz Türkiye’nin ilk çevre dostu Breeam Sertifikalı üretim tesisine sahip, ISO 14001 standardına uygun olarak Çevre Yönetim Sisteminin sürekli gelişimini sağlamayı taahhüt eden bir kurumuz. ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Sertifikası  alarak enerji yönetiminde belirli bir standardı sağladığımızı, enerji yönetimi için en iyi uygulamaları kullandığımızı belgelemiştik. Enerji verimliliği konusunda aldığımız bu Birincilik ödülü, tüm ekip olarak bizlere büyük mutluluk ve gurur yaşattı. Bu çok değerli başarıda emeği geçen tüm arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum.’’

BİZE ULAŞIN
"Saygı; iletişimde özen, ilişkide güvendir."
İnci Holding 2016 Toplumsal Mesajı
Başa Dön