tr

Haberler

Elektrikli Araç Asfalya, İnci Akü ile yola çıkıyor06 Ekim 2017
Dünyanın Enerji Uzmanı İnci Akü, İzmir Ekonomi Üniversitesi bünyesinde kurulan elektrikli araç takımı EcoWheels’e sponsor oldu. Takımın ürettiği ve tamamen elektrikle çalışan araç, enerjisini İnci Akü’den alacak.

İnci Holding ve GS Yuasa iştiraki İnci GS Yuasa’nın öncü markası İnci Akü, İzmir Ekonomi Üniversitesi öğretim üyeleri ve öğrencileri tarafından elektrikli araç tasarlamak ve üretmek amacıyla oluşturulan EcoWheels takımına sponsor oldu. EcoWheels takımı tarafından üretilen ve tamamen elektrikle çalışan “Asfalya”, 21-27 Ağustos 2017 tarihleri arasında TÜBİTAK’ın düzenleyeceği “Efficiency Challenge Electric Vehicle” yarışmasında Kocaeli Körfez Pisti’nde yarışacak. İnci Akü’nün desteğini arkasına alan EcoWheels takımı, Shell Eco-Marathon Europe yarışmasına da katılmayı hedefliyor.

Elektrikli araç tasarlıyorlar
EcoWheels Takımı, elektrik gücü ile çalışan araç tasarımı ve üretimi yapmak amacıyla İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencileri ile öğretim üyeleri arasından gönüllü olarak projede yer almak isteyenlerden oluşuyor.  22 kişilik takım, ilk projesi Asfalya ile hem üniversitelerini hem de İzmir’i uluslararası arenada en iyi şekilde temsil etmek istiyor. Takımdakiler elektrik elektronik mühendisliği, makine mühendisliği, endüstri mühendisliği, yazılım mühendisliği, bilgisayar mühendisliği ve endüstriyel tasarım gibi bölümlerde öğenim görüyorlar.
 
BİZE ULAŞIN
"Saygı; iletişimde özen, ilişkide güvendir."
İnci Holding 2016 Toplumsal Mesajı
Başa Dön