tr

Akü Aşırı Şarj ve Yanık Arızası

VRLA aküler ismini şarj ve deşarj sırasında gazların yüksek oranda akü içerisinde tutulmasını  sağlayan valf sisteminden almaktadır, bu aküler sulu tip akülere göre çok daha gaz çıkışına izin verirler. Bu sayede akülerin su kaybı ve muhafaza edildiği yerde havalandırma ihtiyacının minimum düzeye indirilmesi sağlanır.

Özellikle karavan, golf aracı, yer temizleme makinası, telekomünikasyon sistemleri, yenilenebilir enerji sistemleri, tekerlekli sandalye, mobil dükkan ve marin uygulamalarında kullanılan VRL aküler, AGM ve GEL olmak üzere ikiye ayrılır. AGM akülerin iç yapısı sulu akülerden farklıdır.  

AGM akü içerisindeki sıvı elektrolit seperatör görevi de gören yüksek gözenekli cam elyafını emdirilmiştir. Akü plakaları ve bu ayraçlar özel bir yöntemle minimum alan kaplayacak şekilde akü hücrelerine yerleştirilmiştir. Bu sayede AGM akünün birim hacminin sulu akülerden daha az yer kaplaması sağlanmıştır.

ACM akülerinin en büyük avantajı sulu akü şarj yöntemleriyle şarj edilebilir olmasıdır.  Bu aküler yüksek çevrim ömrüne ve dört kata kadar daha yüksek  derin deşarj ömrüne sahiptir. 
Diğer Videolar
BİZE ULAŞIN
"Saygı; iletişimde özen, ilişkide güvendir."
İnci Holding 2016 Toplumsal Mesajı
Başa Dön